Obec Lešná
ObecLešná

Obec Lešná 660 let

Milí spoluobčané, dovolte mi malé ohlédnutí za oslavami 660 let naší obce, které byly rozděleny do dvou dnů. Dne 12. června se konalo soutěžní zápolení 5-ti družstev na víceúčelovém hřišti u základní školy pod názvem „Kdo si hraje, nezlobí“. Vybrané sportovní disciplíny daly účastníkům pořádně zabrat. V disciplínách s názvy „Ten dělá to, a ten zas tohle“, „Oblečený neoblečený“ a „Hádej“ předvedli soutěžící, že jsou mentálně i fyzicky na vysoké úrovni. Čtvrtou a poslední disciplínou „Dělání“ předvedli soutěžící taneční a herecké vystoupení na písničky, které si vybrali z předem zaslaného manuálu.

A kdo, že to vlastně soutěžil? Byli to tito odvážlivci, kteří se nebáli si ze sebe udělat legraci a předvedli obecenstvu skvělou podívanou: družstvo „Kovos“, pod vedení Stanislava Holeňi, „Hasiči Lešná“, pod vedení starostky SDH, družstvo “Na poslední chvíli“, které vedl Martin Bednařík z Vysoké, družstvo s názvem „Fičáci“ ze Mštěnovic, které vedla Michaela Brňovjáková a páté družstvo sestavily učitelky ze základní školy s názvem „Fúrie“.

Kdo vyhrál? Z mého pohledu nebylo vítězů ani poražených, ve všech soutěžích rozhodoval čas, píle a provedení, za které rozhodčí přidělovali soutěžícím body. Po třech disciplínách, byl boj stále vyrovnaný, tudíž rozhodla disciplína poslední „Dělání“, kdy rozhodčí rozdali 5 hlasovacích lístků mezi nezávislé diváky a Ti společně s rozhodčími určili vítěze. Na prvním místě se  umístilo družstvo „Kovos“, na druhém místě družstvo „Hasiči z Lešné“, na třetím místě družstvo z Vysoké „Na poslední chvíli“, na čtvrtém místě „Fúrie“ a poslední páté místo obsadilo družstvo ze  Mštěnovic „Fičáci“. Všem moc děkujeme za účast.

V sobotu 13. června byl v zámeckém parku připraven bohatý program, který představil moderátor René Jančík. Po úvodním slovu starosty obce vystoupil orchestr ZUŠ Alfréda Radoka – JazzZušák z Valašského Meziříčí, který na profesionální úrovni pod taktovkou pana Jaromíra Kužely zazpíval a zahrál známé české i zahraniční jazzové hity.

Samozřejmě nechybělo ani vystoupení dětí mateřské a základní školy z Lešná, které sklidilo obrovský potlesk od diváků. Tímto bych chtěla poděkovat učitelkám paní Karle, Jindře, Ivetě, Janě, Božence a Dáši, které vystoupení s dětmi nacvičily.

Pro děti dále program pokračoval Klaunskou show, která všechny přítomné pobavila. Klaunská dvojice předala ceny účastníkům ankety „Dort snů“, která probíhala na zámku Lešná.

Dalším vystoupením byla hudební produkce souboru „Hradišťan“ pod uměleckým vedením Jiřího Pavlici. Hradišťan patří k nejznámějším moravským cimbálovým kapelám a jeho písničky si troufám říct, oslovili všechny návštěvníky.

Když se oslavy konaly na zámku a v zámeckém parku, v programu nesmělo chybět vystoupení historického šermu a ukázku sokolnictví vsetínské skupiny Valmont.

Své posluchače si určitě našlo vystoupení slovenské revivalové skupiny Elán Kontraband. Hity „Voda, čo ma drží nad vodou“, „Nie sme zlí“, a mnoho dalších si společně se skupinou zazpívala větší polovina návštěvníků.

Posledním vystoupením byla taneční hudební skupina „Funny“ z Olomouce, která rozproudila teplý červnový večer a vytáhla zúčastněné k tanci. Bohužel před půlnocí přišla bouřka, která oslavy ukončila. Ale i přesto si myslím, že oslavy 660 let Obce Lešná byly důstojné a že zanechaly v návštěvnících krásný kulturní zážitek. V rámci oslav byla otevřena nově zrekonstruovaná kaple Kinských a kostel sv. Michaela, kde mohli návštěvníci nahlédnout. O bohaté občerstvení se postarali místní živnostníci. Touto cestou bych chtěla poděkovat všem sponzorům a organizátorům, kteří se na organizaci oslav podíleli.Touto cestou bych chtěla poděkovat všem sponzorům a organizátorům, kteří se na organizaci oslav podíleli, také děkuji občanům a návštěvníkům, kteří se oslav 660 let Obce Lešná zúčastnili.

Zapsala: Hana Škrlová, místostarostka

Reportáž Regionální televize CZ můžete shlédnou na tomto odkazu:

Naše obec

Překlad (translations)

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

mírné sněžení 4 °C 0 °C
středa 20. 3. oblačno 5/-1 °C