Pondělí – Lešná, Perná, Jasenice, Vysoká
Úterý – Mštěnovice, Příluky, Lhotka n/B
Pytle na sep. odpad: 1x ročně na č.p. modrý (25 ks) a 1x ročně rodina v RD žlutý (25 ks)
Dokoupení pytlů: 1 ks/10 kč bez DPH
Plasty – žluté pytle (každé první úterý v měsíci)
7.1., 4.2., 4.3., 1.4., 6.5., 3.6., 1.7., 5.8., 2.9., 7.10., 4.11., 2.12.
Papír – modré pytle (první středu v měsíci březen, červen, září a prosinec)
5.3., 4.6., 3.9., 3.12.
Nebezpečný odpad - 2x ročně (jaro, podzim)
Velkoobjemový odpad - 2x ročně (jaro, podzim)
Nádoby: sklo, papír, plasty, kov, bio a oleje jsou v jednotlivých obcích umístěny na sběrných místev v obci.
Svazek obcí pro hospodařebí s odpady - Bystřice pod Hostýnem (130.68 kB)
Odpadové hospodářství
Informace pro správné třídění odpadu
Plasty – žlutý kontejner
ANO - fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků, další výrobky z plastů a pěnový polystyren v menších kusech.
NE - mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky.
Papír - modrý kontejner
ANO - časopisy, noviny, sešity, rozložené či sešlápnuté krabice, papírové obaly, cokoliv z lepenky, knihy, TETRAPAK nápojový karton.
NE - uhlový, mastný, promáčený nebo jakkoliv znečištěný papír.
Sklo - zelený a bílý kontejner
ANO - jakékoliv sklo, například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů, sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin, sklo z oken a ze dveří.
NE - keramika a porcelán, autosklo, zrcadla nebo drátované sklo, zlacená a pokovovaná skla. Vratné zálohované sklo patří zpět do obchodu.
Kovy – šedý kontejner
ANO - drobnější kovový odpad, který lze skrz otvor bez problémů prostrčit (plechovky od nápojů a konzerv, kovové tuby, alobal, kovové zátky, víčka, krabičky, hřebíky, šroubky, kancelářské sponky a další drobné kovové odpady).
NE - plechovky od barev, tlakové nádobky se zbytky nebezpečných látek, domácí spotřebiče a jiná vysloužilá zařízení složená z více materiálů, těžké nebo toxické kovy (olovo či rtuť).
Použitý textil – bílý kontejner
ANO - veškeré nepoškozené oděvy, obuv v zavázané igelitové tašce, kabelky, batohy, lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, polštáře a deky, záclony, závěsy.
NE - znečištěný a vlhký textil a nevyhovující obuv.
Nebezpečný odpad
Svoz 2x ročně na předem určená místa. Jedná se např. o: barvy, lepidla, rozpouštědla, oleje, pesticidy, léky a domácí chemikálie.
Nepoužívané elektrozařízení, světelné zdroje a baterie – červený kontejner
Nefunkční elektrické spotřebiče, světelné zdroje (zářivky, výbojky, LED žárovky podléhají tzv. „zpětnému odběru", drobné elektrospotřebiče lze vhodit do červeného kontejneru, který je umístěn v místní části Lešná a Jasenice.
víte, že prakticky všechny potravinářské oleje a tuky používané v domácnosti lze recyklovat a můžou tak člověku znovu posloužit? Stačí je slít do obyčejné PET lahve a odnést do červené olejové popelnice. Je to snadné a navíc užitečné. Pomáháte tak nejen předcházet ucpání odpadního potrubí, ale zároveň šetříte přírodní zdroje a podílíte se na snižování emisí CO2.
Jak na to?
Do olejových popelnic můžete třídit všechny kuchyňské oleje a tuky – z konzerv, z marinád, salátových zálivek, nakládané zeleniny či sýrů a samozřejmě ze smažení. Stejně tak sem patří také máslo, sádlo nebo výpek z masa. To vše může ještě dobře posloužit, a přitom vám neucpat odpady.
Použité oleje a tuky stačí doma slít do jakékoli PET lahve, kterou jste zvyklí třídit. Plnou a dobře uzavřenou lahev pak odneste do červené plastové popelnice na třídění oleje.